Komisja Międzyzakładowa przy Zespole Żłobków w Poznaniu OZZ IP o proteście 10/06/12

Pracownicy żłobków miejskich w Poznaniu wspierają i przyłączają się do manifestacji          w dniu 10 czerwca. Będziemy zdecydowanie walczyć o to, aby władze umożliwiły nam godne życie, aby w naszych domach nigdy nie zabrakło chleba, aby nasze dzieci nie musiały chodzić głodne i żebrać o pomoc.

Mamy dość tego, że nasza rola społeczna, praca i trud wkładane w wychowanie małych dzieci spychane są na margines społeczny. To przecież my – opiekunki, położne, pielęgniarki, pokojowe – wpływamy na kształt przyszłego społeczeństwa. Wychowujemy i kształtujemy nowego, małego człowieka który, gdy dorośnie będzie pełnoprawnym obywatelem tego kraju i miasta Poznania. Mimo to władze notorycznie deprecjonują naszą pracę, regularnie zaniżając jej wartość i zmuszając nas do wykonywania naszych obowiązków w zamian za uśmiech i wdzięczność rodziców. To nam jednak nie wystarczy aby wyżywić nasze rodziny. Dlatego od miesięcy walczymy o podniesienie naszego wynagrodzenia zasadniczego. Nie poddamy się choć cały nasz trud i wysiłek są lekceważone przez bezduszną biurokrację, a podejmowane przez nas negocjacje nie przynoszą zamierzonego efektu.

Kiedy nam odmawia się prawa do godnych płac, rosną ceny biletów komunikacji miejskiej i inne usługi świadczone przez miasto. Władze tłumaczą to wzrostem cen paliwa. Jednocześnie nie bierze się pod uwagę, że w naszych domowych budżetach podrożało nie tylko paliwo. Zdrożały też ceny biletów MPK, prąd, gaz, woda, jedzenie, odzież, opłaty za żłobki i wszelakie rzeczy potrzebne zwykłemu człowiekowi do życia. Dlaczego zatem nasze głodowe pensje od 2009 roku nie były rewaloryzowane? Jak mamy gospodarować pieniędzmi, które nie wystarczają na zaspokojenie naszych podstawowych potrzeb?

Dla nas – pracownic, które każdego dnia umożliwiają funkcjonowanie setkom rodzin, życie staje się luksusem. Nie stać nas na wyjście do Term, nie stać nas na bilet do kina, a już nie wspomnę o teatrze czy koncertach. Dla kogo jest przeznaczona kultura w tym mieście? Dla kogo stadion i mecze? Dla kogo luksusowe galerie i baseny? Przecież nas na to nie stać! Nie oczekujemy wiele, chcemy tylko godnie żyć, chcemy aby nasze dzieci miały chleb do szkoły i nie spały w nieogrzewanych domach. Będziemy walczyć o to, aby wszystkie podstawowe potrzeby mieszkańców, także te związane z opieką były w końcu spełnione !

Nie walczymy tylko o siebie. Żądamy także zapewnienia wszystkim równego dostępu do opieki i edukacji oraz podniesienia jej standardów. Ci mali ludzie, którymi zajmujemy się każdego dnia także mają prawo do szacunku i do bycia tym, kim są. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie im warunków do pełnego rozwoju. Niestety nie wszyscy rozumieją trud i ogrom naszej pracy nad czym bardzo ubolewamy. 10 czerwca pragniemy pokazać jedność z tymi wszystkimi, którzy zamiast igrzysk wybierają CHLEB !

Komisji Międzyzakładowej
przy Zespole Żłobków w Poznaniu
OZZ Inicjatywa Pracownicza

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s