Warszawa 10 maja – spotkanie organizacyjne ws. akcji podczas Euro 2012

Zapraszamy na otwarte spotkanie w czwartek, 10 maja, o godzinie 18.00 do ‚planu.B’ na pl. Zbawiciela, by porozmawiać o wspólnych działaniach z okazji mistrzostw EURO 2012. Podyskutujmy razem na temat alternatyw dla wykluczającej, komercyjnej formy celebrowania sportu jaka jest oferowana przez władze.

Im bliżej do EURO 2012, tym bardziej widoczna jest zapaść społeczna, kulturowa i finansowa Warszawy. Władza, która najchętniej widziałaby mieszkańców miasta jedynie w roli zagorzałych kibiców, ignoruje ich podstawowe codzienne potrzeby. Poza widzami, jesteśmy bowiem także rodzicami, pracownikami, lokatorkami, studentami. Tymczasem w mieście dwóch pełnowymiarowych stadionów piłkarskich, brakuje pieniędzy na szkoły, żłobki, mieszkania i teatry.

Podczas gdy rosną ceny biletów na transport miejski, na sam Stadion Narodowy lekką ręką wydano 2 miliardy zł – koszt czterech nowych linii metra. Karmiąc nas narodową papką, ratusz każe nam zapomnieć o prawdziwej cenie spektakularnych igrzysk: zamykaniu ośrodków edukacji i sztuki, braku mieszkań, setkach pracowników, których prawa zostały złamane na budowach towarzyszących Euro, tysiącach kobiet zmuszanych do prostytucji, niszczeniu przyrody, itd. Taki stan rzeczy z natury powinien rodzić opór mieszkańców.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s