Puchar w Krakowie (relacja)

Celebryci, piłkarze, politycy oraz wyznawcy futbolowej religii przybyli dziś na plac Szczepański by powitać święty puchar imienia Henriego Delaunaya. Sielską atmosferę popsuli jak zwykle anarchiści.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 rano. Środek tygodnia i przedpołudniowa pora zostały wybrane celowo by wszyscy Krakowianie mogli oddać pokłon pucharowi. Poza organizatorami i celebrytami impreza zgromadziła aż kilkudziesięciu gapiów. Nagle gdy rozpoczęła się oficjalna “adoracja” pucharu grupa kilkunastu osób wyjęła transparenty i ulotki z hasłem “Najpierw chleba potem igrzysk”. Ta wywrotowa treść wybitnie nie przypadła do gustu organizatorom “adoracji”, którzy werbalnie i fizycznie zaatakowali protestujących. Ochroniarze próbowali wyprowadzić ich z placu, zabrać transparenty i aparaty fotograficzne. Wszystko po to by nic nie zmąciło jedynie słusznej propagandy sukcesu.

Gdy zaczął przemawiać prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, nie zrażeni niechęciom organizatorów protestujący wykrzykiwali hasła “Chleba zamiast igrzysk” czy “Miasto to nie firma” skutecznie zagłuszając oficjalne wystąpienie. Organizatorzy wielokrotnie prosili straż miejską i policję o surowe ukaranie protestujących.

Następnie – wobec braku pomocy ze strony służb porządkowych – sami brutalnie zareagowali. Gdy protestujący chcieli złożyć podpisy na pamiątkowej ścianie gruby ochroniarz (widoczny na fotografiach) własnym ciałem (głównie brzuchem) blokował dojście do ściany i szarpał za ręce osoby składające pamiątkowe podpisy. Jedna z osób filmujących całe wydarzenie  kopniakami i duszeniem próbowała bronić ściany przed anarchistami/kami (na fotografii to pan w ciemnych okularach). Jedna z organizatorek pytała protestujących podczas przepychanek, czy brakuje im chleba i czy ma kupić go. Oni odpowiadali, że może kupić, ale nie nakarmi tysiące bezrobotnych oraz wykluczonych osób. Cała szarpanina trwała około godziny.

Dziękujemy mieszkańcom Krakowa za słowa poparcia podczas protestu!

Tekst rozdawanej ulotki TUTAJ, oraz film z akcji TUTAJ

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

3 responses to “Puchar w Krakowie (relacja)

 1. I bardzo dobrze, że są takie akcje, bo inaczej władza zachłysnęłaby się własną propagandą aż do porzygu. Blokować, bojkotować, protestować – niech świat zobaczy jaki k*rwa mamy dobrobyt w tej POlsce

 2. Brawo za akcję dla krakowskich anarcholi:) Wesoła relacja więc podejrzewam że na miejscu też było zabawnie! Niestety nie mogłam przybyć… praca.

 3. "MISZCZOSTWA"

  TOTALNY BOJKOT !!!! TOTALNA BLOKADA !!!!!

  Zróbmy WSZYSTKO, żeby dotarcie na stadiony było NIEMOŻLIWE lub było „sportem ekstremalnym” !!!

  Wyjdźmy wszyscy na ulice !!! Na spacery !!!!

  UŚWIETNIJMY to Euro !!!! Nie siedźmy w domach !!!!

  Godnie powitajmy „gladiatorów” !!!!

  Zapanuje taki chaos, że nie połapią się z rozumem !!!
  Wszyscy się wymieszają: piłkarze, kibice, kobiety z dziećmi, policja, wojsko, arabscy terroryści, strajkujący taksówkarze, pielęgniarki, księża, zwolennicy TV TRWAM, Smoleńsk-2010, dzieci, niepełnosprawni, żebracy, biedacy, uliczni grajkowie – WSZYSCY będą w jednej ciżbie pchać się w różne strony bez najmniejszej szansy rozładowania tego GIGANTYCZNEGO KORKA !!!

  Tak sobie wyobrażam dzień rozpoczęcia tych „miszczostw” !!!

  p.s. proponuję, abyśmy oficjalnie używali tylko słowo „miszczostwa” – to taka mała akcja ośmieszająca to nadęcie, jakie towarzyszy tej żałosnej imprezce …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s